ALEKSANDER DENYSENKO

REŻYSER WARSZAWA - KIJÓW

"Moja praca to moja Pasja,
a moje Pożądanie – Zainspirować Świat!"

Showreel

Selected works:

CV

ALEKSANDER DENYSENKO
REŻYSER

Aleksander Denysenko jest reżyserem, laureatem międzynarodowych nagród i wyróżnień. Alexander specjalizuje się w developmancie i reżyserii reklam, teledysków i filmów fabularnych.

Po ukończeniu Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (Warszawa, Polska) kontynuował naukę pracując pod kierunkiem laureata Oskara reżysera Andrzeja Wajdy i nominowanego do Oscara operatora filmowego Sławomira Idziaka („Helikopter w ogniu”, „Harry Potter”, „Gattaca”).

Reżyseria pozwala Aleksandrowi na realizowanie swojej największej pasji – opowiadania historii, które potrafią dotknąć serca, obudzić wizję oraz zmienić to, jak widzimy rzeczy.

Pisma popierające:

"Jego unikalny styl i indywidualne podejście do realizacji projektów gwarantuje bezpieczeństwo produkcji olśniewających i efektywnych filmów. Najważniejsze jednak, że Aleksander jest naprawdę świetnym chłopakiem, z którym przyjemnie pracować. Jest filmowcem z prawdziwą pasją, rzadko można spotkać takiego gracza zespołowego".

Film Aleksandra Denysenki - WONDERWALL jest laureatem międzynarodowych nagród, uczestnikiem ponad 30 międzynarodowych festiwali filmowych. Oficjalnym partnerem filmu jest Adi Roche’s Chernobyl Children, jedyna akredytowana ONZ, międzynarodowa organizacja charytatywna, która pomaga dzieciom dotkniętym skutkami awarii w Czarnobylu. (www.wonderwallmovie.com)

Aleksander Denysenko ma doświadczenie w realizacji dużych projektów filmowych. Posiada umiejętności w zakresie zarządzania międzynarodową koprodukcją i tworzenia trudnych scen, wymagających precyzyjnego planowania.

Jako reżyser Aleksander Denysenko pracuje dla klientów z Los Angeles, Nowego Jorku, z Belgii, Zjednoczonego Królestwa, Polski i Ukrainy.

"Na początku kariery Aleksander pracował także jako producent, scenograf, operator, stworzywszy swój własny production boutique. Całościowe podejście stało się fundamentem jego fachowych umiejętności i wsparciem w pracy reżyserskiej. Aleksander posiada zdolność jasnego myślenia, jego kreatywność pomaga w maksymalizowaniu potencjału każdego scenariusza. Młody ambitny reżyser, który ma unikalne spojrzenie, świeże pomysły, a jednocześnie dobrze opanowane rzemiosło".

Zapoznajcie się ze profilem Aleksandra Denysenki na LinkedIn:

Wykształcenie

 • Reżyser filmowy
  Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (Warszawa, Polska)
 • Scenarzysta
  Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (Warszawa, Polska)
 • Producent Kreatywny
  Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (Warszawa, Polska)
 • Magister filozofii (M.Phil)
  Lwowski Narodowy Uniwersytet im. Iwana Franki (Lwów, Ukraina)

Języki

Angielski, polski, ukraiński, rosyjski.

Gildie / Związki zawodowe

Stowarzyszenie Filmowców Polskich (SFP).
Oleksandr Denysenko

"Jako reżyser filmów fabularnych jestem przyzwyczajony do pracy nad trudnymi długoterminowymi projektami.

Jednak od czasu do czasu z ogromną przyjemnością tworzę filmy reklamowe. W reklamie zawsze jest „świeża energia”, która mnie ładuje i inspiruje do twórczych osiągnięć.

Mogę się wykazać umiejętnościami i doświadczeniem, zdobytym w kinematografii i co najważniejsze – w krótkim czasie osiągnąć pożądany efekt, czyli stworzyć dobrą reklamę, która będzie pracowała na rzecz marki.

Najważniejsze dla mnie jest inicjowanie i wzmacnianie relacji między produktem i widzami. Pomagam produktowi rozkochać w sobie widzów, tak jakbym pomagał przyjacielowi w zdobyciu serca wymarzonej dziewczyny. Magia chwili polega na tym, że wyodrębniam go spośród innych i dziewczyna ma ochotę opowiedzieć całemu światu, jaki jest niesamowity i wyjątkowy.

Na planie filmowym tworzy się atmosfera zachwycającej gry, gdyż niesienie pomocy komuś bliskiemu przynosi radość oraz inspiruje aktorów i ekipę.

Kończąc pracę nad reklamą, czuję prawdziwą dumę, gdyż udało mi się stworzyć szczególne relacje, kiedy widz czuje osobistą więź emocjonalną z marką, a produkt staje się obiektem jego pożądania."

CECHY
STYLU ZAWODOWEGO

Elements of Professional Style

KONTAKTY I
BOOKING

REPREZENTACJA W WIELKIEJ BRYTANII - MARVELOUS PICTURES LTD (NON-EXCLUSIVE):

BEZPOŚREDNI BOOKING:

WONDERWALL
OFICJALNA STRONA
FILMU KRÓTKOMETRAŻOWEGO
ALEKSANDRA DENYSENKI „WONDERWALL”